Skenar celulitida

 

Co je to celulitida?

 

Celulitida je přirozený jev, protože se jedná o následek normálního vývoje podkožní vrstvy u většiny žen. Podle našich údajů prý více než 80 procent žen bojuje s pomerančovou kůží. Většiny mužů se tento problém netýká, ale to samé se nedá říci o výkonnostních ženských atletkách, štíhlých modelkách a dalších slavných ikonách, které se ženy občas snaží napodobovat.


Proč celulitida vzniká?


Celulitida je způsobena geneticky, může za ni nevhodná strava, nedostatečná hydratace, pití alkoholu, kouření, nedostatek fyzické aktivity, stres a znečištění životního prostředí.
Také hormony a ultrafialové paprsky  hrají v jejím vzniku velmi důležitou roli, protože ničí elastická vlákna v podkožní tkáni.
I přesto, že se jedná o normální důsledek vývoje podkožní vrstvy, pro většinu žen představuje celulitida  problém, který by rády uhladily nebo se ho zcela zbavily.


Jak můžeme s celulitidou bojovat?


Celulitidu nelze zcela odstranit, existuje však  mnoho různých způsobů, jak ji uhladit. Můžeme použít kombinaci metod, které podporují oběh a vyměšování tekutin s odpadovými materiály z těla ven, a rozbíjejí tak zásoby tuku.
Základem musí být změna stravovacích návyků a cvičení. Celulitida je méně vidět, pokud si pomocí zdravé stravy a fyzické činnosti udržíme vhodnou tělesnou váhu a dostatek svalové tkáně.


Různé metody a výrobky


Ostatní metody a výrobky by měly být doplňkem ke správnému cvičení a stravě. Budování svalové hmoty je důležité pro rozkládání tukové tkáně. Pokud cvičíme na čerstvém vzduchu, poskytneme buňkám kyslík, a tím aktivujeme metabolismus.
Výrobky proti celulitidě převážně fungují na základě snížení množství tuku nebo vody v hrbolcích, díky čemuž je celulitida poněkud méně vidět.

 

Díky pomocí přístroje Skenar i vy můžete eliminovat svoji pomerančovou kůru v problematických partiích

          A to pomocí speciálního programu, který vyhladí každý kousek vaší celulitidy. Doporučuji absolvovat celou kůru, kdy dochází k pernamentním odbourání a poté udržovacím návštěvám. Taktéž doporučuji změnu životosprávy. 


1. Detoxikujte své tělo ( také Skenarem )


          Detoxikační čaje (kopřiva, bříza) napomáhají očistnému procesu těla.
Mořské řasy podporují tělo při detoxikaci (při vnitřním i vnějším použití).
Můžete také vyzkoušet některé metody, které podporují vylučování odpadových látek z těla ven ; jedná se o elektrostimulaci, ledové a bahenní koupele, zábaly a pressoterapii.

2. Krémy proti celulitidě


          Na trhu existuje celá řada krémů proti celulitidě, které jsou nejúčinnější v kombinaci s masáží. Bohužel však leckdy jde pouze výrobcům o tahání peněz z lidí. Proto se ptejte jiných dam na to, komu už co pomohlo.


3. Masáž ( také Skenarem )


          Masírujte (například kartáčkem) problematické části, vždy kruhovými pohyby ve směru k srdci. Stav pokožky se vylepší a pokožka bude pevnější. Pokud přestanete problematické oblasti masírovat, bude účinek pouze dočasný.

4. Aromatické koupele


          Aromatické koupele a masáže podporují cirkulaci krve. Na jednu koupel smíchejte med nebo sklenici smetany s esencí skořice, pinie, břečťanu nebo rozmarýnu.

5. Studená-horká sprcha


          Střídání studené a horké sprchy, masírování proudem vody a polévání nohou, zlepšují oběh v pokožce. Při sprchování nejprve stůjte dvě minuty pod horkou vodou a pak minutu pod studenou vodou. Zopakujte to třikrát po sobě.

6. Lymfatická drenáž ( také Skenarem )


          Lymfatická drenáž podporuje lymfatický tok a pomáhá odstranit produkty buněčného metabolismu z podkožní tkáně; zároveň také vyhlazuje vzhled celulitidy.

7. Endermologie


          Při endermologii, kterou provádějí odborní fyzioterapeuté, dochází k  natahování spojovacích tkání mezi tukovými buňkami v podkožní vrstvě, čímž se pokožka napíná a vypadá hladší.