Bahenní zábaly

 

Terapie a procedury s bahnem Mrtvého moře mají prokázané blahodárné účinky na pokožku i organizmus.

 

 

           Bahno z Mrtvého moře je 100% přírodní produkt Mrtvého moře. Obsahuje vysoké procento hořčíku, draslíků, bromu a dalších důležitých minerálů a stopových prvků. Tyto prvky působí uklidňujícím účinkem na celé tělo, bahenní minerály obnovují buněčný metabolismus a regenerují buněčnou strukturu pokožky.

         Bahno z Mrtvého moře výrazně příznivě působí na lupénku, akné, ekzémy, celulitidu a další kožní onemocnění. Bahno lze rovněž aplikovat na pokožku hlavy (při lupénce) a na vlasy, kde působí jako revitalizér.

         Teplé bahenní zábaly mají výrazný analgetický a zklidňující efekt při bolestech kloubů a pohybového aparátu. Bahno doporučujeme pro zmírnění bolestí, při revmatismu, artritidě, napomáhá hojení pooperačních stavů, ran a jizev. Účinek zvyšuje zahřátí bahna. Zahřátím bahna před jeho aplikací dojde k rozpuštění krystalů solí a minerálů, snadněji se aplikuje. Zároveň je nahřáté na teplotu lidského těla pro aplikaci příjemnější a v kombinaci se zábalem dochází k maximálnímu využití solí, minerálních a stopových prvků a zvýšení léčebných a relaxačních účinků.

Celkový teplý bahenní zábal

           Teplý bahenní zábal z bahna Mrtvého moře výborně regeneruje a doporučuji jej pro zmírnění bolestí při revmatismu artritidě, napomáhá hojení pooperačních stavů, ran a jizev. Výrazné účinky vykazuje bahno při léčbě celulitidy, kožních onemocnění typu akné, lupénky, ekzémů a lišejů.

Proč teplý bahenní zábal?

           Zahřátím bahna před jeho aplikací dojde k rozpuštění krystalů solí a minerálů, snadněji se aplikuje. Zároveň je nahřáté na teplotu lidského těla pro aplikaci mnohem příjemnější a v kombinaci se zábalem dochází k maximálnímu využití solí, minerálních a stopových prvků a zvýšení léčebných a relaxačních účinků.

Doporučení při použití proti celulitidě

         Pokud budete zábal z bahna Mrtvého moře používat pro odbourání celulitidy, bahno aplikujte na kritická místa a zakryjte folií a suchým ručníkem. Nechte bahno působit 30 až 45 minut. Pak bahno smyjte, ale nesprchujte se, pokud to lze, 10 - 12 hodin, aby účinné látky bahna mohly maximálně působit. Před zábalem je vhodné provést koupel ze soli z Mrtvého moře. Tímto bude kůže výborně připravena pro působení bahenního zábalu. Pro odbourání celulitidy používejte tuto proceduru 2-krát týdně  po dobu jednoho měsíce. Udržovací zábaly pak provádějte 1-krát za měsíc nebo podle potřeby.

          K zábalům používám pouze 100% bahno z Mrtvého moře obsahující vysoký obsah minerálů. Je to 100% přírodní bahno, neředěné, bez chemických přísad a bez jakýchkoli dalších příměsí.


          Bahno je tmavé barvy s příjemnou přírodní vůni, připravené pro pohodlné použití a aplikaci. MySea 100% Bahno Mrtvého moře působí okamžitě a má dlouhodobý účinek. Toto bahno je vhodné pro přírodní léčebné a omlazovací kúry – thermozábaly i přímé aplikace.

          Thermozábal celého těla či rukou nebo nohou zrychluje lymfatický tok, usnadňuje odplavování usazenin z podkoží. Dochází k očistě od toxických látek. Výsledkem je zlepšení metabolismu a příliv vitality a energie.  

          Tento typ zábalu je vhodné užívat i při tzv. tenisových loktech, bolestech kloubů, svalů, šlach nebo páteře. Urychluje také hojení ran a jizev po operacích a poranění.

          Po zábalu je nutno zvýšit příjem tekutin (čaj na lymfu, na celulitidu, voda s citrusy apod.) 

Účinky bahenního zábalu

  • Vypnutí pokožky

  • Působí proti stárnutí

  • Aktivuje a zrychluje lymfatický tok

  • Napomáhá hojení ran a pomáhá od bolestí kloubů a svalů

  • Vyhlazení nerovnosti kůže

  • Výživa pokožky

  • Drenážní účinek

 

Kontraindikace bahenního zábalu

  • Křečové žíly

  • Otevřená poranění kůže