Hypnóza relaxační, zážitková...

 

          Určitě, jako ostatní i vy máte nějaká svá přání a tužby. Mohou být tajná a nebo mohou být známa vašemu okolí. Nic na tom nemění to, že to jsou přání, která jste si ještě doposud nesplnili a nebo si chcete některý fantastický zážitek který vás potkal znovu zopakovat.

 

          Představte si nějaký hodně krásný a hlavně živý sen, který se vám v poslední době zdál. Máte ho? Ano? Tak a teď můžete zavřít oči a pokuste si jej znovu vybavit....... Máte? Skvěle! A teď si představte, že je to jen vzpomínka na sen..... Ve stavu hypnózy, nebo chcete-li ve stavu Alfa je naprosto všechno absolutně skutečné! Je to natolik skutečné, že i vaše tělo se chová tak, jako by jste byli živě ve své realitě. Vše se odehrává v reálném ději a vaše fyziologické a chemické reakce v těle k tomu patří také. 

          Vybavuje se mi zážitek mého tehdy devíti letého syna z dovolené v Chorvatsku. Přišel za mnou večer, že nemůže spát protože je mu horko. Byla to pravda, přes den bylo ve stínu čtyřicet stupňů a večer s pokaženou klimatizací to nebylo o moc lepší. Použil jsem hypnózu pro ochlazení, tedy v alfe jsem synovi začal povídat o krajině, kde padá čerstvý, bílý sníh. O krajině, kde dýchá chladivý, čistý vzduch a kde se může kdykoli, jen tak v nátělníku položit na zasněženou zem a pozorovat těžké vločky padající k zemi, na jeho tělo i tvář... Asi po patnácti minutách jsem hypnózu převedl do spánku ( moje oblíbená metoda když děti zlobí ) a spokojeně jsem odešel. Viktor měl opravdu půlnoc. Je vám určitě zcela jasné, že krajina o které jsem mu vyprávěl byla jeho realitou. Dokonce natolik, že si nešlo nevšimnout husí kůže a toho, že se zachumlal pod peřinu. Uplynuly asi dva dny a já na všechno zapomenul. Než za mnou přišel Viky a řekl mi, abych ho už "odčaroval". Já vůbec netušil, co tím myslí.... Vysvětlil mi, že už druhý den se nemůže zahřát a je mu pořád zima! Je to opravdu zvláštní, že je člověku zima a venku jsou tropická vedra. Je vám asi jasné proč? Ano, přesně tak fungují hypnotické stavy, které se dají použít i pro tyto účely.

          Chcete zažít jízdu v nejrychlejším autě na světě a pak se během chvilky ocitnout na slunečné pláži v destinaci, kterou si přejete už dávno navštívit? Chcete prožít dovolenou na opuštěném ostrově a nebo být Lady Gaga? To vše a ještě víc, co si dovolíte můžete být a prožít si to na vlastní kůži se vším všudy...